BLOG

Možné je všetko
tolerantnosť

Tolerantní (veľmi, či málo)…možno Vás to naštve.

Existuje viacero krajín, v ktorých sa zarába omnoho viac, než u nás. Nie je to však iba výsledok ekonomiky, politiky a systému ako takého. Zásluhu na tom má tiež fakt, že miestni by za menší plat mnohé profesie určite nevykonávali.

            Moja otázka znie… Sme tak strašne tolerantní, alebo neistí v svojom povolaní?

            Do práce dávam všetko a každý deň som si vedomý, že to robím správne. V tom tkvie profesionalita človeka. Ani záľuby občas nerobíme zadarmo, tak prečo sa občas viacerí tvárime, že za prácu, do ktorej dávame všetko, by sme mali dostať minimálny plat a ešte byť šťastní.

            Nenabádam k štrajku. Nabádam k sebapoznaniu.

            Dostávam za svoju prácu dosť? Do akej miery je plat pre mňa dôležitý? Robím dosť?

            Počúvam často vety typu: „ Vieš Rasťo, na to, koľko toho spravím, zarábam celkom dobre.“ Záleží tento plat teda od nášho zaangažovania?

            URČITE!!!

            Toto zaangažovanie začína v jednoznačnej energii, ktorú každý z nás vysiela. Nejednoznačná energia vyvoláva aj v ostatných pochybnosti. Pri pochybnostiach človek schádza z cesty k cieľom a zbytočne kľučkuje. Ak však viete ako magnetizovať okolie správnymi tvrdeniami, stávate sa skalou. Vesmír nepozná slovo „možno“. Je to jednoduchšie, než sa zdá. Áno, alebo nie. Tak krásne jednoduché to je. Vraví sa, že v živote sú najkrajšie tie jednoznačné veci. Nesú v sebe totiž jednoznačnú energiu. Ich hodnota je kompletná, nie iba parciálne číslo bez dostatočnej vážnosti.

            Skúsme také jedno jednoduché cvičenie. Vyjadrite teraz jeden racionálny postoj o sebe. Napríklad: „ Dokážem riadiť ľudí a ľudia mojej práci dôverujú.“ Teraz si to päťkrát po sebe povedzte nahlas.

            Znie vám to ako klamstvo? Polopravda? Názor?

            Nie… je to totiž pravdivý výrok. Tú pravdu z neho učiníte vy. Zaangažujte sa do svojho šťastia. Nie je nič dôležitejšie vo vašom živote.


RasťoKmeť…možné je všetko.

 

Nový projekt:

Silikónové náramky

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply