Syndróm vyhorenia osobnosti

„Nemáte energiu ani na kamarátov či šport? Cítite sa vyčerpaní a bez života? Nechce sa vám vstávať pri vedomí, že musíte stráviť celý deň v práci?“

syndrom vyhorenia osobnostiSyndróm vyhorenia osobnosti, inak nazývaný aj burnout syndrome, je psychickým stavom emocionálnej a fyzickej vyčerpanosti. Vyhorenie sa môže dotýkať ako vášho pracovného tak aj mimopracovného života. Zasahuje tam, kde sa dostávame do interakcie s inými ľuďmi.

V procese vyhorenia si takmer vôbec neuvedomujeme typické myšlienky ako: „Mám toho už po krk“, „Aj tak to, čo robím, je zbytočné“, „Nemá to zmysel“, „Čo opäť odo mňa potrebujú?“ Tieto negatívne prejavy vplývajú nielen na osobný a pracovný život človeka, ale tiež aj na jeho okolie, rodinu, kamarátov.

Prečo najčastejšie vzniká syndróm vyhorenia?  

V poslednej dobe sa stres a napätie v práci každým rokom zvyšuje, môže za to aj moderná doba. V práci sa kladú na nás – ako zamestnancov čoraz väčšie nároky a očakáva sa vyšší pracovný výkon, čo zasahuje náš súkromný život. Zvýšené napätie a stres v práci tak môžu viesť k vyhoreniu osobnosti.

Psychológia osobnosti

Osobnosť človeka má veľký vplyv na imunitu – a s tým sa už dá pracovať. Niektorí ľudia sú voči stresu imúnni, druhí mu zase podliehajú. Dobrou správou pre vás môže byť, že osobnosť každého človeka je možné počas života budovať a rozvíjať. Ako na to?

Porazte syndróm vyhorenia

Hľadáte spôsob, ako zvládať stres, prežívate stratu motivácie, úzkosť, pocity depresie, prechádzate si komplikovanou situáciou alebo životnou zmenou, či pociťujete všeobecnú nespokojnosť s vaším životom? Ak ste odpovedali aspoň na jednu otázku áno, dokážem vám pomôcť svojim pôsobením ako kouč.

S klientmi zdieľam svoje nadobudnuté skúsenosti a snažím sa ich nasmerovať na pozitívne myslenie. Riadim sa heslom: „Všetko sa dá a všetko je možné!“

S mojou pomocou odhalíme príčinu stresu do detailov. Naučím vás, ako nepotláčať negatívne emócie, ale pretransformovať ich a držať si od nich odstup.

Aj keď potrebné kroky robí každý človek sám za seba, niekedy je jednoduchšie, ak má k dispozícia kouča alebo mentora. Za krátky čas tak môže dosiahnuť výsledky, ktoré by inak trvali mesiace alebo roky.

Riešenie pre firmy a zamestnancov

Aj samotní zamestnávatelia by sa mali zaujímať o svojich zamestnancov a predchádzať negatívnym následkom stresu. V ich záujme by malo byť vybudovanie silného a zdravého pracovného tímu.

Stavu vyhorenia osobnosti môže predísť koučing zamestnancov. Moje služby vám poskytnú mnohé techniky na spracovanie či odbúranie stresu a tiež uvoľňovacie techniky.

Počas koučingu viem odhaliť hlavnú príčinu stresu. Dokážem vás a vašich zamestnancov naviesť na cestu, aby ste dokázali manažovať stres u seba, svojich zamestnancov či kolegov, a tiež aj v rodine. Naučíte sa viaceré antistresové rituály, vďaka ktorým bude zdolávanie komplikovaných a stresových situácií pre vás hračkou.

PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK
Pre viac radosti, šťastia, úspechu a spokojnosti sa prihláste ešte dnes na odber noviniek
Žiaden spam. Len novinky z tejto stránky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele.
Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page