BLOG

Možné je všetko
slovo je základ šťastia

SLOVO AKO Dôkaz.

„ Lebo každým slovom, ktoré vyslovíš nám rozprávaš o sebe.“ Martin Kukučín tento termín použil vo viacerých svojich knihách a v rôznych variáciách. Je teda zrejmé, že si uvedomoval silu slova, ktoré je zodpovedné za priebeh nášho života. Nie je jediný slovenský autor, ktorý sa takto k sile slova vyslovil. Miroslav Válek jeho energiu popísal: „ Tvoje slovo vypovedané hýbe vesmírom.“ Takto by sme mohli pokračovať ešte dlho a zistili by sme, že veľa umelcov, politikov a celkovo známych osobností si počas svojho života uvedomovalo silu slova.

K základným potrebám človeka už od počiatku ľudstva patrilo sebavyjadrenie. Aj slovo ako také by sme mali brať vo všeobecnejšej úrovni. Jeho energia záleží od formy. Myšlienky, hovorené slovo, písaná forma, obrázky, prípadne symboly sú nositeľmi energie, ktorú do nich autor vkladá. Je to prirodzený prechod a preto záleží od úmyslu človeka, ktorý pre vytvorenie príjme, čo má slovo predstavovať.

My všetci sme autormi a umelcami svojich vlastných životov. Komponujeme ho svojim konaním a energiou, ktorú prenášame. Máme na výber. Sme slobodné bytosti a preto je smutné, že nie každý si vyberá jednoduchšiu cestu krásy a symetrie. Uprednostniť negatívne myšlienky a zlo ako také je náročnejšie a skôr či neskôr človeka dostane do neželanej pozície.

Hovorme teda vždy s dobrým úmyslom a pri zlých úmysloch radšej nehovorme a pracujme na sebe, aby sme prichádzajúce negatívne vplyvy od seba dávali preč. Kto žije v harmónii a kráse, ten nemá priestor pre chaos a neporiadok. Zažili ste negatívnu skúsenosť? Bol na vás niekto zlý? Pamätajte! Jeho slová sú jeho karma a vaša reakcia je tou vašou. Naučte sa s tým pracovať a spoznáte celkom nové horizonty. Je to ťažké, no život je celoživotnou prácou na sebe, ktorá z nás činí kultúrne bytosti. A práve v dnešných dňoch.

 

Viac o sile slov nájdeš v ebooku, ktorý je ZDARMA. Stiahni si ho TU.


RasťoKmeť…možné je všetko.


Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply