BLOG

Možné je všetko
moja cena je vyššia

Moja cena.

Je možné zmerať cenu človeka? Nemám na mysli priamo otroctvo, aj keď otroctvo je zrejme prvá vec, ktorá človeku príde na um. Konkrétne som myslel na hodnotu, ktorú prikladáme sami sebe za prácu, ktorú vykonávame. Neustále počúvam o tom, kto je zapredaný a kto ešte len bude zapredaný. Naozaj to môže znieť ako nová forma otroctva, alebo ako určitý nadnesený typ prostitúcie.

Prečo by som mal robiť veci zadarmo? Veľa ľudí zabúda, že počas rozvoja svojich vlastných schopností investoval financie, námahu a tiež čas do zveľaďovania svojej duše. Prečo potom títo ľudia robia veci zadarmo? Vážia si svoje schopnosti? Je tá nulová cena iba naoko a po chvíli od vás budú chcieť protislužbu? Práve vás to napadlo, však?

Opýtam sa vás celkom inak.

Prečo od vás ľudia chcú, aby ste pre nich pracovali, alebo pomáhali zadarmo?

Samozrejme, že pre blízkych, známych, rodinu a priateľov z času na čas niečo spravíme nezištne. Taktiež je to u neznámych ľudí v núdzi. Človeku v núdzi je pomôcť správne. Čo však s ľuďmi, ktorých by ste rozhodne nenazvali priateľmi a viete, že vašu pomoc vyžadujú pravidelne?

Mám tomu človeku rázne odoprieť pomoc? Akú energiu tým vyšlem do vesmíru?

Kladiete si správnu otázku. Človek by nemal konať bez rozmyslu, aj keď to občas nejde a v živote sa nezaobíde intuícii. Kľúč je v komunikácii. Sme slobodné bytosti, ktoré kedykoľvek dokážu vyjadriť svoje pocity, potreby a celkovo momentálny stav duše. Vysvetlite pomyselnému známemu, že máte množstvo povinností a nie je vám príjemné slúžiť niekomu.

Nedokážete to?

            Sem sa zrejme hodí použiť paralelu na potravinový reťazec. Človek svojim spôsobom je stále zviera a podvedome sú medzi nami jedinci, ktorí potrebujú sa prebojovávať vyššie bez etiky a súdnosti. Patríte medzi ľudí, ktorí odídu bez aktivity? Zbabelosť totiž nepatrí medzi kladné vlastnosti človeka. Prečo by ste si nemali dupnúť, keď to tomu človeku neublíži? Vysvetlím to takto. Svojím názorom meníte aj vášho priateľa. Nepriamo aj jemu pomáhate byť lepším človekom. Možno je v núdzi. To by ste odmietnuť nemali.


RasťoKmeť…možné je všetko.

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply