BLOG

Možné je všetko

Použi svojho AUTOPILOTA vo svoj prospech…

Keď si bol malinký, bol si ako nepopísaný list papiera – čistý. Všetko si bral tak, ako to je. Vedel si čo chceš a išiel si si svojsky, ako dieťa za tým. Dnes keď si starší, funguješ na 95% zo zvyku. A Tvoje zvyky vznikli na základe Tvojich presvedčení, ktoré si si vytvoril na 90% do 6 rokov svojho života. Tvoj „AUTOPILOT“ podvedomie, ide stále podľa nich. Aký autopilot? Presne ten, ktorý riadi Tvoje dýchanie, trávenie, rast, spracovanie potravy, imunitný, hormonálny systém a všetky procesy v Tvojom tele, ktoré zabezpečujú Tvoje prežitie.

V tejto istej logike funguje aj správanie, konanie, či myšlienky v Tvojom bežnom živote. Tiež idú na „AUTOPILOTA“.

Predstav si, že letíš na dovolenku do Egypta. Ideš za slniečkom a morom a pilot nastaví AUTOPILOTA lietadla, v ktorom letíš na opačný kurz. Budeš možno naštvaný, avšak pochopíš, že keď nastavíš iné parametre cieľa letu, v tomto prípade nedosiahneš Egypt, avšak možno Nórsko. Je to krásna krajina, tiež má more a slniečko avšak iné a to nie je to, čo si chcel.

Práve presvedčenia Ti zadajú do Tvojho autopilota, ktorým je podvedomie iný cieľ cesty, ako skutočne chceš. Sú to presvedčenia, ktoré sa Ti rokmi vkrádajú do Tvojej hlavy a nastavia ju väčšinou tak, ako nechceš. ÁNO presvedčenia existujú a detailne nám formujú, či deformujú život.

Nedostatok? Tak ho máš. A máš ho všade – peniažky, sebavedomie, láska…

Nezaslúžim si? Aj tu si potom nezaslúžiš lásku, pokoj, zdravie a čokoľvek v Tvojom živote.

Aj také jednoduché a bežné – mám vrásky, lebo to geneticky mám po mame. A hľa vidíš ich v zrkadle.

Som chorý. Aha a skutočne ochorieš…

Atď, atď. Presvedčení sú stovky.

Pokiaľ si schopný byť sám k sebe úprimný, vieš takéto presvedčenia nielen definovať, avšak aj zmeniť. Ver tomu, že existuje mechanizmus, ktorý Tvojho AUTOPILOTA nastaví tak, ako chceš TY. A dokonca trvá to neporovnateľne kratší čas, ako si vieš predstaviť

 

 

 

©RasťoKmeť

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply