BLOG

Možné je všetko

ZMIZNI, SI ODPORNÝ, ZLÝ A NESCHOPNÝ…

Zdravím Ťa a želám veľa pohody, kľudu a radosti.


ZMIZNI, SI ODPORNÝ A NESCHOPNÝ…Počul si to? Vyslovil si to?

Podľa mojich skúseností častokrát operujeme so slovami v komunikácii absolútne neuvážene, len zo zvyku. Hovoríme len preto, aby sme hovorili, šibrinkujeme a oháňame sa vetnými spojeniami, pričom ani nerozumieme, čo hovoríme.

Slovo je základ a je zodpovedné za to, kto a aký sme, slovo je zodpovedné za to, že sme dominantný druh na planéte Zem. Vďaka slovu sa naša inteligencia rozvinula do takej miery, ako ju dnes chápeme. Pokiaľ pochopíš tento fakt, budeš obozretnejší vo výchove svojich detí a zároveň vľúdnejší sám k sebe. Totiž to, čo si myslíš sám o sebe /nech to znie akokoľvek poburujúco/ cez slová prenášaš na deti, priateľov, blízkych, rodinu a celé okolie..

A práve tu je „pes zakopaný“…

S dospelými sa Ti „len“ zhoršia vzťahy, budú sa Ti vyhýbať, možno ochorieš. Avšak deti sa stávajú prostredníctvom komunikácie, takými ako sme my samy.

POCHOP prosím, aká je pravdepodobnosť, že rodič, ktorý si neváži sám seba, vychová dieťa, ktoré si samo seba váži a váži si aj ostatných? 

No predsa minimálna…
Je čas položiť si otázku: chcem, aby moje dieťa zažívalo to čo ja a bolo také ako ja sám?  Podráždené, arogantné,nešťastné, nepokojné, klamalo si, zažívalo bolesť, strach, hanbu, potupu, neveru, rozvod, chudobu, depresie…?  Asi nie však. Práve preto treba urobiť niečo inak. Inak znamená, že pokiaľ to chceme zmeniť, je potrebné to zmeniť u seba ako u nositeľa vzdelania svojich detí. 

Či mi veríš, či nie, je to možné a dá sa to. Netrvá to desiatky rokov, ani roky a často krát ani mesiace. Znie to neuveriteľne, avšak dá sa to skutočne pod vedením zvládnuť za pár týždňov. Chceš to zmeniť?  KONTAKTUJ MA. Pokiaľ by si to však chcel robiť len kvôli deťom, tak to je veľmi málo…Pokiaľ to urobíš pre seba, zmena postoja k výchove detí sa automaticky dostaví…

Rozhodnutie je len a len na Tebe…

P.S. NEZABUDNI na staré dobré : “ čím zachádzaš, tým aj schádzaš“… A SAMOTA bolí…

 

©RasťoKmeť

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

2 Responses

  1. admin

   Z celého srdca Vás zdravím Henrieta…

   Ďakujem za príspevok… Čo máte namysli “ Chcem zmenit u seba sameho postoj k zivotu aby som to iste mohla odovzdat svojim detom♡“ ?

   Čo si želáte odo mňa?

   Nádherný víkend.

Leave a Reply