BLOG

Možné je všetko

Sarkazmus – zbraň slabochov a zbabelcov…

Želám Ti nádherný deň…

 

Hovorí ti niečo sarkazmus? Slovník cudzích slov definuje sarkazmus ako hryzavý, ironický vtip, trpký výsmech a posmech.

Isto ho poznáš na vlastnej koži. Štipľavé osobné poznámky, kritika /ktorá ti nič neprinesie/, zosmiešňovanie teba ako osoby, tvojej jedinečnosti, upozorňovanie na tvoje chyby a tzv. nedokonalosť? Po takomto niečom sa stiahneš do seba, ujdeš, alebo naopak zaútočíš na autora takéhoto správania.

Dlhodobo sú ľudia, ktorí sú vystavení sarkazmu schopní hlbokej sebadeštrucie, trpia depresiami, trápením, bolesťou, smútkom, niekedy hlavne v mladšom veku sú schopní si siahnuť na život…

Pozri sa však na ľudí, ktorí sú schopní sarkazmus používať ako zbraň hromadného ničenia… Všimni si ich… Majú niečo spoločné.

Je to predovšetkým nedostatok /sebadôvery, sebalásky a sebaúcty /aj keď navonok sú to sebaistí „geroji“ , suverénne tipy, častokrát si hovoria ľudia so zmyslom pre humor/. Práve tento typ správania používajú podvedome na to, aby si zvyšovali svoju hodnotu, sebadôveru a veľkosť .

Hlboko cítim a vidím, že tento typ humoru používajú predovšetkým muži /samozrejme, robia to aj niektoré ženy – ich skryté dôvody sú podobné/. 

 

 

Pokiaľ sa opýtaš, prečo používaš tento typ humoru?

Častokrát dostaneš nasledovnú odpoveď:

takto prejavujem svoju lásku a to, že ťa ľúbim…

 

 

Práve sarkazmus v mojom svete vnímam ako nástroj a zbraň „slabochov“ a „zbabelcov“. Sú preto tieto osoby slabšie? Zbabelejšie? Neschopnejšie milovať? Myslím a cítim, že NIE…

Pravdepodobne sú v týchto veciach len stratení, ustráchaní, ubolení a menej uvedomelí ako tí ostatní. Častokrát oni sami nevedia, čo je to skutočná  sebaláska, sebavedomie, sebaúcta a práve preto sa tak správajú aj ku svojmu okoliu a tým aj k nám všetkým.

 

 

Práve preto, prosím majme práve s týmito ľuďmi trpezlivosť.

 

Z celého svojho SRDCA ti za to ďakujem.
?

Rozhodnutie je však na každom jednom z nás. Ty sa rozhodni správne podľa toho čo chceš, lebo raz sa môžeš sám seba pýtať:


PREČO SOM SÁM/SAMA?

A PREČO MA NIKTO NEMÁ RÁD?

Ja Ťa mám rád a veľmi…

©RasťoKmeť

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply