BLOG

Možné je všetko
kaučing kľúčového manažmentu

Vysoká škola ma nepripravila na ŽIVOT!!!!

Nech už je to akákoľvek škola. Nemusí byť vyslovene vysoká. Stredná odborná, umelecká, učňovské vzdelanie, večerné kurzy. Škola ako taká. Určite ste už stretli človeka, ktorý končil školu (možno to bol aj váš spolužiak) a následne začal uvažovať nad budúcnosťou.

V tom momente spísal do životopisu vzdelanie a nič viac.

Zistil, že nemá pracovné skúsenosti.

Nemá vlastne žiadnu relevantnú informáciu do časti o dobrovoľníckej činnosti.

Odmieta vyplniť rubriku záujmy, pretože by tam musel dať diskotéky, alkohol a podobné veci.

A možno má pracovnú skúsenosť z tohto leta. Robil pri výčape, no nie je si celkom istý, či sa to hodí.

Ak sa teraz začínate usmievať, tak aj vy takého človeka vo svojom okolí máte.

            Mnoho mladých ľudí má o živote predstavu, že tam na 89-tom poschodí čaká starý muž, ktorý mu prenechá vedenie, veľkú kanceláriu a ohromný plat. Ja úplne rozumiem znechuteniu. Ako je potom možné, že ľudia okolo nich sa niekam dostali? Predpokladajú, že šťastní ľudia okolo nabrali skúsenosti za 30 minút. V tomto momente prichádza tá najobľúbenejšia časť:

Výhovorka zvaná ŠKOLA

             Prípadne by to ešte mohli byť rodičia. Ak chceš byť v živote úspešný, tak sa rozhodne vyhni absurdným výhovorkám. Najlepšie svoju dušu „učičíkaš“ ak začneš na niečom pracovať. Začať od začiatku v 20-tke, v 30-tke, v 40-tke, alebo hoci aj v 60-tke je úplne normálne. Ľudské telo sa každých sedem rokov mení. Ak máš napríklad v tomto momente výčitku, že si študoval a riešil doteraz celkom iné veci, než ťa zaujímajú teraz…

              DOBRE.

Nechaj sa doterajšími cestami ovplyvniť. Posuň to niekam inam. Uvedom si, že všetky predošlé skúsenosti sú užitočné. Okrem toho si musíš uvedomiť, že teoretické vedomosti na škole majú nulovú platnosť, ak neboli a nie sú spojené s reálnym problémom resp. zadaním. Tvoje vedomosti budú ako z bakelitu. Pekné, no neužitočné.

Vzdelanie a práca je cesta k úžitku. Aj diamant je krásny v svojej naturálnej podobe, no ľudia majú radi potenciál a prácu. Na aktívny život sa potom zvyká. Je potrebné však začať.


RasťoKmeť…možné je všetko.

 

ZAVOLAJ MI

NAPÍŠ MI

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply