BLOG

Možné je všetko
Vesmír ma nenávidí

Vesmír ma nenávidí…

         Stretávam najrôznejších ľudí s odlišnými povahami a občas prazvláštnym temperamentom. Nikto sa nezmestí do „normy“, ktorú spoločnosť ohraničuje. Všetci kráčame, utekáme a plávame cestou života inak. Práve preto často počúvam vety ako: „Vesmír ma nenávidí.“ Prípadne: „vesmír je proti mne.“

Určite ich poznáte aj vy. Tušíte však, čo stojí pred vyslovením tohto výroku?

  NUDA…

Teraz ste určite zauvažovali. Ako môže nuda človeka dostať do tejto pozície? Jednoducho. Dynamickí ľudia sa dokážu neustále zasypať novými impulzmi. Nedokážu žiť bez nových vízií a podnetov. Stereotypná práca však dokáže pri nedostatku záujmov vyvolávať tento pocit.

Ste dlhé hodiny v práci a neviete, čo s pocitom, že sú zatiaľ veci zariadené. Začnete sa nudiť. Otázka však znie. Čo je nuda?

Všetci vieme, že každý z nás sa delí na telo a myseľ. Dve odlišné substancie, ktoré majú odlišné potreby a potrebujú neustále sa dostávať do harmonickej úrovne. Telo má svoje potreby a tiež myseľ. Telo potrebuje naplnenie, aby myseľ fungovala a funguje to tiež naopak. Akonáhle však telo zastavíme a nerobíme nič, myseľ začína procesy.

Prečo nič nerobíme? Poď! Začni s niečím.

Vaše telo je unavené a potrebuje odpočinok. Myseľ to však ticho ignoruje a začína proces, ktorý vyvoláva nudu. Je to úzkosť. To myseľ nás dostáva do úzkosti a to cez všetky zatiaľ neuskutočnené procesy. Najhoršie je, ak si telo zvykne oddychovať a myseľ zostáva v činnosti. Konštruuje procesy a činnosť, no jej realizácia neexistuje, prípadne iba v minimálnej miere. Vaše aktivity potom často nedopadnú podľa vašich predstáv.

Čo si potom myseľ povie?

Vesmír ma nenávidí.

Priatelia, nuda je dlhodobý stav. Ak práve nič nerobíte, tak to aj správne nazvite. Ničnerobenie. Nerobiť nič je niečo úplne iné, než nuda. Naučte sa vyvažovať, skúste meditovať. Naučte po troške svoju myseľ vypnúť a dobíjať. Vyhnete sa tým stresu a úzkosti.

ZAVOLAJ MI

NAPÍŠ MI


RasťoKmeť…možné je všetko.

 

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply