BLOG

Možné je všetko
bojíme sa samého seba

Strach zo seba samého.

Do práce, do školy, mnohokrát v práci, cestou z nej a častokrát tiež doma. Zbožňujeme kráčať so slúchadlami a zámerne vypínať mysle. Myslieť je pre nás obťažujúce a spôsobuje v nás nervozitu. Najhoršie na tom je, že je už výnimkou, keď niekto číta knihu. Prečo je to však tak?

Mnohí sa určite budú dušovať, že ide o audioknihy resp. že sú hudobní fajnšmekri, no popravde iba počúvajú stále to isté dokola, prípadne tam majú rádio, ktoré plní funkciu zvukového smogu. Je to hradba od nášho prostredia, pretože nás otravujú výjavy dnešných ulíc a ľudia okolo nás. Toto naozaj je jedným z dôvodov, prečo sa radi separujeme od okolia, no je tu jeden ešte dôležitejší.
Bojíme sa zostať sami so sebou…

Bojíme sa

Kedy naposledy ste zostali osamote a uvažovali nad svojím konaním a budúcnosťou? Kedy naposledy ste sa prešli po meste, alebo po dedine a cítili prostredie. Ľudia sa boja svojich myšlienok a myšlienkových pochodov. Boja sa, že im myseľ ponúkne impresie, ktoré im znepríjemnia život. Preto radšej vypíname naše mozgy a neriešime realitu, ktorá sa okolo nás deje. Vyslovene nekoncentrujeme naše myšlienky a potom sa čudujeme, že nedokážeme v rozličných situáciách reagovať primerane.

Osloboďte svoju myseľ

Ak si myslíte, že som si domyslel svoju vlastnú teóriu, ktorú tu prezentujem, tak to skúste. Až pôjdete zajtra do obchodu, alebo v sobotu venčiť psa, neberte si niektoré z týchto „tlmítok“. Sú dve možnosti. Možno si uvedomíte, že už dlhšiu dobu opravili chodník na tej ceste, alebo že suseda má celkom inak ozdobené okná. Možno si však uvedomíte, že vás to vracia do práce a nevyriešených zadaní. Že ste sa rozpamätali na hádku s manželom, alebo manželkou a vrátite sa domov s oveľa horšou náladou.
Som tu pre vás a v ďalších častiach tohto blogu vás budem učiť, ako pracovať so svojou mysľou, ako sa stať sebaistou a vyrovnanou osobnosťou bez týchto problémov. Rád vám pomôžem a zbavím vás stavov, ktoré nie sú povinnou súčasťou vášho života.


RasťoKmeť…možné je všetko.


ĎALŠIE PROJEKTY:

Nízkoenergetické rodinné domy, Nízkoenergetický dom svojpomocne,

Ako získam viac peňazí, Úspešná firma, Lepší profesionálny športovec, 

Krásne mandaly

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply