BLOG

Možné je všetko
úspech

Som príliš starý na úspech…

Každý už určite počul zázračný príbeh o Mozartovi, ktorý v ranom detstve začal a v dospelosti už iba nadviazal na výbornú kariéru. Občas máme pocit, že nejaké roky ubehli a my stále hľadáme. Človek si to vlastne neuvedomí, kým nestretne niekoho mladšie, ktorý sa niečomu venuje dlhšie.

Vtedy vás určite napadne:

Ja v jeho veku… A možno to bolo inou dobou… Možno mal iba šťastie…

Akokoľvek, vnímame očami a z času na čas nezapneme myseľ. Narážam na odvrátenú stranu celej situácie. Mozart mal o kariéru postarané o 20 rokov skôr než ostatní skladatelia, no mal na výber? Chceli by ste vy snáď zažiť za svojim chrbtom dozorcu, ktorý vám naplánuje život v momente vášho narodenia?

Sloboda sa preceňuje… Čím viac mám na výber, tým som zmätenejší…

            Je zaujímavé, že práve tieto frázy a vety hovoria ľudia žijúci v slobodnom svete. Neverím, že by sme tieto veci počuli od obyvateľa Severnej Kórei.

Všetci hľadajú výsledky, no cesta je to najdôležitejšie. Možno máte tridsať a vravíte si, že by ste menili prácu a že dnes viete, na akú vysokú školu by ste šli, keby bolo možné vrátiť čas. Zabudli ste na jednu zásadnú vec. Práve to, že ste objavili novú cestu je iba vďaka doterajším skúsenostiam. Na zlé človek zabudne a dobré si občas neuvedomí. Je to normálne.

CESTA VEDIE K ÚSPECHU!!!

Rupert Murdoch je vlastníkom novín, televízií, akcií na burze. Viete však ako začal? Začal s máličkom. Ako 9-ročný dostal od starého otca dvojárové políčko, aby sa naučil ako správny farmár pestovať. Rupert mal však iný nápad. Šiel k susedovi, pole mu prenajal a chodil radšej do školy. Za zisk z prenájmu si kúpil čo? Kúpil si sen dieťaťa. Hracie automaty. Zisk je však zisk. Nenechal si automaty doma, no dal ich do miestnej krčmy. Automaty zarábali, ich počet sa zvyšoval a až potom objavil kráľovstvo zvané BURZA.

Vy všetci teraz možno prenajímate svoje políčko, možno prenajímate automaty. Kráčate a iba potrebujete ukázať, že na tejto ceste ste. Sami to občas nevieme. Na ostatné sú tu ľudia ako ja.


RasťoKmeť…možné je všetko.

 

ZAVOLAJ MI

NAPÍŠ MI

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply