BLOG

Možné je všetko

Snaha o dokonalosť.

Je to efektívne vynaložené úsilie?

Zamyslel si sa niekedy nad tým – čo znamená byť dokonalý? Kto je dokonalý, keď hovoríme o ľuďoch? Úspešný sused, ktorý sa topí v peniazoch? Alebo krásna mladá modelka?

Moje odporučenie je – nesnaž sa byť dokonalý. Nastavíš svoju latku extrémne vysoko a potom pri každom pokuse zlyháš… V tomto procese si väčšinou nespokojný a podráždený, lebo nedosahuješ to, čo si od seba očakával.

Akonáhle chceš byť dokonalý, očakávaš dokonalosť aj od svojho okolia a práve vtedy konfrontuješ všetkých a všetko, lebo dokonalý človek neexistuje. To by musel byť nejaký „vzor-superman“ ku ktorému by sa všetci chceli priblížiť. Každý je jedinečný a pre každého je dokonalé niečo iné…

Ani Tvoji najbližší, partneri, deti, zamestnanci, spoločníci, či priatelia neustoja Tvoje nároky. Vznikajú zbytočné, nekonečné a na koniec veľmi bolestivé konflikty a odlúčenia.

Buď na seba dobrý a pochop, že robiť chyby je absolútne normálne, DOKONCA nutné.

Staré „uč sa na chybách iných“ je dnes nezmyselným prežitkom a alibizmom, ktorý nás vedie do záhuby, lebo robiť chyby je základ existencie a života ako takého.

Porovnávanie sa s inými je cesta do pekla a je to nezmysel. V každom porovnávaní sa si menší, horší, lebo sa na to dívaš z pohľadu nedokonalosti a nie z pohľadu motivácie.

Dôležité je nasledovné:

byť najlepší – znamená byť sám sebou
Apple nie je najlepší len preto, že je Apple , ale predovšetkým preto, že je jedinečný a originality
buď originálom a sám sebou. Maj firmu, ktorá je originálna a riešenia, ktoré zavádzaš sú Tvoje vlastné
kópia je len obyčajným klonom, ktorý nedosahuje ani zďaleka možnosti a kvalitu originálu
nehodnoť stále svoj výkon, nepripravuj sa stále na prvý krok v láske, zdraví, cvičení, podnikaní, START UP-e…

JEDNODUCHO LEN ZAČNI!
Rád Ťa budem sprevádzať na Tvojej JEDINEČNEJ ceste.

RastoKmet
„možné je všetko“

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply