BLOG

Možné je všetko

Prežijeme…?

Vieš o tom, že existujú 2 najzákladnejšie emócie? Sú to láska a strach. Vieš, že práve tieto 2 emócie sú zodpovedné za stav dnešného sveta? Za tým kto si, s kým si, za to aký vzťah máš ku sebe samému, ku svojmu okoliu i to, kde sa ako národ nachádzame? A ver aj tomu, že za to, že tu máme toľko korupcie, finančnej a morálnej prostitúcie môžu iba tieto 2 emócie nás ľudí. Možno protestuješ, avšak daj si ruku na srdce a pokiaľ budeš úprimný a povieš si pravdu /to, že si nepovieš pravdu spôsobuje len strach/ potvrdíš tento fakt.

Chceš dôkaz? 
Dám Ti dôkazy… Tu ich je pár:

Ako je možné, že ľudia, majú miliardy a chcú ďalšie? Veď tie peniaze neminú za 100 rokov? Prečo sa nepodelia? Veď denne zomiera 70.000 detí na hlad a ďalšie tisíce na smäd. Tí čo majú miliardy a za každú cenu chcú viac a viac, túžia po moci sa vo výsledku len boja toho, čo bude, že neuživia svoje rodiny, že nie sú dosť dobrí, atď. Spôsobuje to:

STRACH však?

Poďme ďalej… prečo sme schopní tolerovať fakty, že dnes veľakrát profesia lekára nie je služba , ale biznis? Prečo existujú lekári, ktorí pod vplyvom farmaceutických firiem za pár Euro urobia z Tvojho dieťaťa autistu, alergika či cukrovkára, lebo niekto určil, že TREBA vakcinovať?

STRACH

Prečo sme schopní tolerovať, že právo dnes nie je o dokazovaní pravdy, ale o dodržiavaní tzv. zákona? Akého zákona? Toho zákona, ktorý vymysleli páni či dámy, ktorí nemajú čisté svedomie a potrebujú sa chrániť? /a čo je to vlastne mať čisté svedomie? – nemať strach a zobrať zodpovednosť sám za seba a svoje rozhodnutia/ Pokiaľ by do tých paragrafov nepodávali právne kľučky, museli by sa častokrát zodpovedať…vidíš?

opäť STRACH

A čo naša planéta ZEM? v podstate ju zabíjame ..svojou činnosťou, svojím zvyšovaním nadbytku...Keby sa takto správali stromy k vode, uhynuli by. Šelmy a dravce? Tiež by uhynuli, keďže by všetku zver okolo seba zabili. A prečo si myslíme, že s nami to je do výsledku inak? Veď zabíjame stromy, ktoré produkujú kyslík /potrebujeme ho každý z nás rovnako a pokiaľ nie je, do 5 min. umrieme/… Špiníme vodu…vydržíme bez nej pár dní…

 

TAKŽE čo teda strach robí? STRACH smeruje našu pozornosť k absolútnym hlúpostiam a uniká nám podstata… Podstata a nadhľad.

Kde začať? Choď pred zrkadlo a pozri sa doň… Áno u Teba, u seba, u Vás, u mňa a aj u Vás…

Zo srdca Ti želám žiť život bez strachu a užívať si skutočnú slobodu.

©RasťoKmeť

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply