BLOG

Možné je všetko
Chudobní ľudia

Prečo sú chudobní.

Keby som to mal zrátať, tak určite každý deň stretnem človeka, ktorý mi vysvetlí, že je u nás zle a mnohokrát aj prečo. Menej sa stáva, že stretnem niekoho, kto tvrdí opak. Táto krajina zažíva dosť búrlivé obdobie, ktoré je spôsobené momentálnymi udalosťami, ktoré sa v Európe dejú. Ľudia si však neuvedomujú, že Slovensko nepatrí medzi tie najchudobnejšie krajiny a už vôbec nevidí pozitívne stránky tejto zeme.

„ONI SÚ CHUDOBNÍ, PRETOŽE SÚ NEVZDELANÍ, PREHNANE VERIACI A LENIVÍ!“

Za hranicami je čiernobiely svet. Všetko za hranicou je zlé, alebo dobré. Prednostne však zlé. U nás sú však ľudia komplexní. Je zaujímavé, ako veľmi sa ľudia potrebujú niekoho báť. Čím viac máme komfortnú zónu, tým viac hľadáme v zahraničí terče nášho strachu. So strachom však prichádza ruka v ruke nenávisť. Koho sa bojíme? Nevieme. Prečo to nezistíme? Lebo je to jednoduchšie.

Je jednoduché vyrásť v zemi, ktorá neprežíva vojnu. Je jednoduché vyrásť s krajine, kde generácie niečo budovali a zdokonaľovali systém. Je však hnusné tvrdiť, že to nemá vplyv na náš osobnostný progres. Vety typu:

„ZA SVOJ ÚSPECH VĎAČÍM HLAVNE SÁM SEBE.“

            Je cynické zanedbať pomoc rodičov, slobodu prejavu, vhodné geografické podmienky a systém, ktorý nie je postavený na absurdite. Máme tu tropické choroby? Sú tu problémy s pitnou vodou? Máme diktátora? Núti tu nejaké vierovyznanie vás vysťahovať sa? Je táto pôda dostačujúca? Namiesto vďaky a poctivej práce sa sťažujeme. Chudoba je stav mysle, no tiež stav spôsobený absenciou konkrétnych vecí. Doba sa však posúva. Zimbabwe bude na európskej úrovni v roku 2755. Konajme teda tak, aby sme v roku 2755 neboli tam, kde sme teraz.


RasťoKmeť…možné je všetko.


kurzy kurz vzdelavania vzdelávania evzdelavanie program asertivita motivácia kreativita personalistika

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply