BLOG

Možné je všetko
Zmena pohľadu na vec

Out of the BOX.

Na krčmách je skvelé to, že sa v nich môžete stretnúť s priateľmi a pri pohári vína si oddýchnuť. Fascinujúce je, že mnoho ľudí chodí do krčmy pracovať. Každý večer ako na šichtu tam idú riešiť na pomyselné summity tie najdôležitejšie veci. Zábavné je, že dlhé hodiny rokujú o tak vážnych problémoch, ktoré doteraz nevyriešili oveľa väčšie mozgy. Mali by sa na to teda vykašľať? Kde robia chybu?

Kde presnejšie robíme chybu my všetci. Ľudia majú vo zvyku nazerať na veci konvenčnými metódami. Nehľadáme širšie horizonty a tým sa vlastne všetci motáme v tom istom a nevieme prísť na dôvod. Poviem teda príklad. Keď človek na prvom poschodí si nedovidí na auto z kancelárie a upratovačka z tretieho áno, činí to upratovačku vševidiacim okom? Je potom upratovačka niekto, kto vidí skoro všetko?

Zmena je základ

Jeden mladý vedec z Nemecka chcel prísť na to, prečo sú niektoré regióny v Nemecku bohatšie a chudobnejšie. Pozeral na mapy, čítal knihy a začal rozširovať obzor. Všimol si, že jedna vec, jeden proces, jeden „problém“ rozdelil Nemecko na dva kusy. Bola to náboženská reformácia. Zmena pohľadu na Boha a veru však nezmenila spoločnosť tak, ako prídavné javy. Reformačné myslenie dbalo o vzdelanie, začalo vzdelávať v trhovom hospodárstve (židovská komunita to učí už stáročia), povolila študovať aj ženám, smelo sa pracovať v sobotu a hlavne posilňovalo vedomie o tom, že človek má právo sa mať dobre už počas svojho života.

Vedec objavil, že obce a mestá, ktoré boli prokatolícke nepracovali v soboty, väčšinou roľníčili a naopak v reformovaných sa obchodovalo, ženy pracovali tiež a boli smerovaní k progresivite. Samozrejme, že obe skupiny verili v tú istú entitu, no jedna z nich sa nechávala obmedzovať a konzervatívne zostávať v tradíciách. To je čiastočne potrebné, no človek, ktorý nehľadá nové vplyvy ustrnie. Naša duša sa musí zdokonaľovať. Je to pre ňu prirodzené a preto režim, ktorý bráni rozvoju bráni šťastiu a možnostiam. Nebráňte šťastiu…


RasťoKmeť…možné je všetko.


ĎALŠIE PROJEKTY:

Nádherné mandaly

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply