BLOG

Možné je všetko
Viera

Najväčší dar…

Ak by som sa vás opýtal na najväčší dar, aký ste kedy dostali. Čo by to bolo? Obľúbená hračka z detstva? Spomenuli by ste si na Vianoce? Narodeniny? Je totiž možné, že ste ten najväčší dar ešte nedostali.

V našom svete sa nachádza jedna vec, ktorá existuje medzi svetmi. Nie je súčasťou racionálneho sveta a nepatrí ani do emočných končín. Je unikátna a pritom veľmi prirodzená.

Je to viera.

Vo svojej základnej podstate nemá zmysel. Za dlhé stáročia ju nevysvetlili vedci a aj viaceré náboženstvá si ju úzkoprso privlastňujú. Nech už si myslíte, že ju na svet priniesol Budha, Jahve, Kristus, Višnu, alebo niekto iný, vieru nemožno vysvetliť a možno občas ani pochopiť.

Mali ste už prácu, kde vám šéf dôveroval? Už ste zažili pocit šťastia a zodpovednosti, ktorý ste získali iba vďaka viere?

Bez viery niet úspechu. Je to ako krhla, ktorou podlievate svoju prácu, aby strom vašich aktivít mohol rásť. Bez viery v samého seba má cieľavedomá činnosť veľmi krehké kontúry. Chcem tým povedať, že ak vo vás niekto niekedy v živote veril, nevrátite sa do bodu predtým. Nie je to možné. Nadobudli ste tým momentom možno viac, než si dokážete predstaviť.

    A čo skeptici, nihilisti a kritici? Majú oni vieru?

Ako som povedal, existujú javy a procesy, ktoré jednoduchý človek občas nechápe, no to neznamená, že preto neexistujú. Ako napríklad náhoda. Pre nás všetkých, ktorí nerozumejú podrobne matematike je to jav, ktorý je súčasťou nášho sveta a dostal tento názov. Pre matematikov je to Zákon veľkých čísel. Je to úplne to isté. Preto aj skeptici majú vieru. Dalo by sa povedať, že vieru v niečo lepšie. Nihilisti vždy hľadajú a sú nároční. O náročnosti kritikov ani nebudem hovoriť.

        Nemáte vieru?

Je dosť možné, že ste ju doteraz nezažili. Nie je to trápne. Každá skúsenosť je dôležitá a tak aj hľadanie viery. Vo vlastného seba, v ľudí a čokoľvek. Je ako kúsok vesmíru, je v nás a zároveň tak veľmi vzdialená. Darujte ju ľuďom. Možno sa to nezdá, no sú medzi nami takí, ktorí ju ešte nezažili.

 ZAVOLAJ MI

NAPÍŠ MI


RasťoKmeť…možné je všetko.

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply