BLOG

Možné je všetko
mýty o podnikateľoch

Najčastejšie mýty o podnikateľoch – 2. časť

         Nejdem z toho robiť telenovelu, no legendy a mýty o podnikaní sú doslova príbehmi, ktoré prežívajú a sú živým organizmom, ktorý parazituje na túžbe človeka niečo zmeniť. Opäť ponúkam niekoľko vtipných a podľa mňa zaujímavých postrehov, ktoré som zažil v svojej praxi.

  1. Stačí jeden zlý zákazník a prídeš o celý podnik

            Mali ste aj vy zákazníka, ktorý neustále menil podmienky a parametre? Existujú typy biznisu, ktoré by vám vedeli rozprávať každodenné zážitky s týmto typom ľudí. Všeobecná logika nepustí. Jeden zákazník z vás nespraví milionára a jeden zlý klient vás neodrovná. Je pravdou, že iniciatívny blázon môže narobiť veľké škody, no je veľa klientov, ktorí s vami budú chcieť hrať hru „hádaj na čo myslím“. Na to sa musíte pripraviť.

  1. Zákazník má vždy pravdu!!!

             Toto platí pri osobnom riešení problémov a tiež pri blogoch a sociálnych sieťach. Skôr by som to upravil na: „ Zákazník má právo na svoj názor.“ Ten je dobré konzultovať, no nesmie z toho vzniknúť rodinná sága na 350 dielov. Ak svojej práci veríte a máte tiež pokoru, tak ju odprezentujte. V tomto prípade má pravdu informovanejší. Čo zákazník nevie, na to nemôže reagovať. Ako prezentovať a vyvíjať záujem možno v budúcich dieloch.

  1. Ak vás bude veľa… nezarobíš nič.

             Potvrdzuje sa mi, že neviditeľné psychologické vojny, ktoré podnikatelia medzi sebou vedú sú naozaj úspešné. Harcovníci ich už nevidia, no nováčikov to dokáže celkom odradiť. Trh je organizmus, ktorý funguje veľmi podobne aj tomu nášmu. Ak je niečo nedostatok, tak sa po tom dychtí. Tak sa to deje aj naopak, organizmus si navykne a už toho zas tak veľa nepotrebuje. Avšak po absencii vieme, či to malo zmysel. Máte málo klientov? Málo podľa vás? Málo podľa analýz? Málo podľa vašej konkurencie? Nad tým sa treba zamyslieť a využiť zlaté pravidlo modernej doby. Kopíruj, transformuj a kombinuj. Buďte novou cestou, ktorú máte v sebe. Možno ju nepoznáte. V tom prípade poznáte človeka, ktorý sa hľadaniu nových ciest venuje.


RasťoKmeť…možné je všetko.

ZAVOLAJ MI

NAPÍŠ MI

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply