BLOG

Možné je všetko
Mýty o podnikateľoch

Najčastejšie mýty o podnikateľoch – 1. časť

  1. Musíš pracovať ako blázon, až dokým neodpadneš…

                        To známe from9to5 je spôsob myslenia, ktorý je v zahraničí nesmierne aktuálny. Musíte uvažovať každú sekundu a ignorovať svoje vnútro a psychohygienu. Presne preto sa mnohým úspešným ľuďom síce darí, no trvá to veľmi krátku dobu. Nenechajte sa opantať modernými sloganmi a tlakmi spoločnosti. Mám za sebou už množstvo sedení s podnikateľmi, ktorí nadobro stratili schopnosť pokojne reagovať na rizikové momenty. Dá sa s tým pracovať, no je jednoduchšie tomu predchádzať.

                        Ignorujte heroicko-hipsterské citáty ako napríklad:

                         „Už dva dni som nespal a pijem 12 káv, no darí sa mi.“

                        „ Ty chodíš spať pred polnocou? A to potom všetko stíhaš?“

                        „ Na rande som už nebol 100 rokov. To by ma iba rozptyľovalo.“

                        „ Ja nemám záľuby, ja mám iba projekty a tých sa držím.“

 

Môže sa stať, že sa začnete meniť na robota. Ako to spoznať? To je na ďalšie diely. Poďme teraz k bodu 2.

  1. Nedá sa zbohatnúť za jednu noc a ak sa to darí, tak je v niečom problém.

                        Dnešný trh je dynamickejší a je možné, že v krátkom období dokáže váš nápad akcelerovať do nesmiernych čísel. Neznamená to, že to bude pri vašom prvom nápade. Možné to je, no väčšina podnikateľov a kreatívcov vám potvrdí, že k tejto šanci sa dostane oveľa častejšie človek, ktorý skúša a testuje.

  1. Musíš investovať, investovať a ešte investovať.

                        Toto je obvyklá ospravedlnenka pre neúspešných podnikateľov, ktorí hľadajú problém inde, alebo sa potrebujú utvrdiť v tom, že všetko robia správne. Prehnané výdavky a investície do marketingu a reklamy nemusia priniesť požadovaný výsledok. V dnešne dobe sa dá s vhodnou myšlienkou a správnym oduševnením urobiť omnoho viac, než strohým a ziskuchtivým prístupom.

  1. Všetko rob sám, nikomu nesmieš veriť. Delegovať prácu je predsa neprofesionálne.

                        Možno v prípade, že ste superhrdina v utajení. Vtedy by bolo možné, aby ste od účtovníctva, cez manažment a končiac riešením inovácie robili všetko sami. Tento všeobecne zaužívaný mýtus patrí minulosti. Mnohí z mojich klientov sú chorobne presvedčení, že nemožnosť riešiť 10 vecí naraz je dôkazom ich neschopnosti. Ak zo svojho podnikania spravíte „Severnú Kóreu“, váš biznis tak začne aj vyzerať. Tu platí: „bez úsmevu sa ťažko predáva.“

            Je nesmierne veľa mýtov a problémov, ktoré počas svojej praxe pozorujem a svojich klientov vyvarujem, pretože aj malý stereotyp a nezmyselný zvyk dokáže váš život a biznis doslova odpísať. Tejto téme sa ešte budeme venovať, pretože v našich končinách si ľudia nechávajú poradiť od podivných radcov a potom sú z toho iba dlhy a smútok.


RasťoKmeť…možné je všetko.

 

ZAVOLAJ MI

NAPÍŠ MI

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply