BLOG

Možné je všetko
Náhoda neexistuje

Mám ťa rád Samovrava je dialóg s niekým, koho mám úprimne rád.

A mám? Máme sa radi? Kedy naposledy sme sa pozreli do zrkadla a usúdili, že nepotrebujeme nikoho naokolo, aby nám vravel, že sme skvelé bytosti, ktoré robia zmysluplnú prácu a tešia ľudí naokolo. Metrosexualitu bokom! Ja tu nehovorím o prehnanom narcizme, alebo fanatickej sebaláske. Čítaš a vravíš si, že pri poslednom holení si zbadal, že máš celkom svaly. Aj ty si si uvedomila, keď si si dávala makeup, že minule od teba pani v trafike pýtala občiansky.

            NÁHODA?

            Tvoja kolegyňa sa ťa pýta na názor a pri tom si všíma tvoju kravatu. Toto sa veru škaredým ľuďom nerobí. Nikdy si si to neuvedomil? Keď nad tým tak uvažuješ, tak to môže byť pravda? Je to pravda, lebo aj minule ťa nechtiac chytila za ruku? Teraz sa choď pozrieť do zrkadla. Dobre si ho všimni.

            A TERAZ TY!

            Máte na poschodí kolegu, ktorý všetky vtipy hovorí iba tebe. Vravíš si, že je to preto, lebo ostatní nechápu, čo je humor. On si každý deň nájde chvíľu, aby tvoj deň spravil krajším. Samozrejme, len tak. Samozrejme, lebo si mu očividne nesympatická. Jasné, že je ženatý a miluje svoju rodinu. Si mu však sympatická. A teraz aj ty choď pred zrkadlo.

            Vy ste vlastne skvelí a viete prispieť. Včera ste sa mračili, pretože to bol ťažký deň a niekto vás cestou do práce vytočil. Skúsme to však dnes úplne inak. Choďte pekne do budovy a hneď pri vrátnici zahláste, ako ste radi, že tam ten pán, alebo tá pani pracuje, lebo by ste v daždi museli stáť pred vchodom. Choďte hore schodmi a nájdite si niekoho, kto vás pred pár dňami vytočil. Zistíte, čo robil minulý týždeň a pochváľte to. Že vás by to nenapadlo a už dlhšie ste si všimli, ako rýchlo a s nadhľadom pracuje. Dodajte niečo slangové, aby to znelo dôveryhodne (napríklad veľká vec, tá tvoja načasovanosť, to sa aj ja naučím).

            Jasné, že to nepochopí a nebude vedieť, čo si má o tom myslieť. Potom mu to však bude vŕtať hlavou a o týždeň dôjdete do práce a niekto z nadriadených pochváli novú tašku, alebo kabelku. Aj keď sa to bude zdať, nebude to náhoda. Skúste to.

RasťoKmeť…možné je všetko.

www.lepsiafirma.sk

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

2 Responses

  1. Dada

    Ďakujem za článok a mám otázku.Som už niekde,kedy nepotrebujem pochvalu od iných,ale ja chválim často,proste keď to cítim,tak poviem….no moja otázka…reakcia na pochvalu,niektorí sa usmejú a potešia,poďakujú,ale je aj taký človek,čo sa slovne v tom momente sarkazmom voči svojej osobe zhodí VŽDY..,čo vtedy?Ďakujem.

Leave a Reply