BLOG

Možné je všetko
šikana

Konvenčná šikana.

Myslím, že si množstvo ľudí neuvedomuje nátlak, ktorý prichádza zo spoločnosti. Mám na mysli emočnú neslobodu. Spôsobujú ju modely, ktoré vidíme v médiách a v našom blízkom okolí. Ten najlepší príklad je zrejme citát a modely, ktorý sa bežne hovoril za bývalého režimu.

  •                                    Do tridsiatky ženatý.
  •                                    Do štyridsiatky bohatý.
  •                                    Do päťdesiatky múdry.

            Čudovali by ste sa koľko ľudí si ani náznakom neuvedomí, že ide o zbytočné linkovanie budúcnosti, ktorá zväzuje a božechráň to nedodržať. To by sa určite stala spoločenská katastrofa, ktorú už človek nikdy v živote nenahradí. Je to už lepšie, než to bolo kedysi, no stále sa určite stretávate s otázkami typu:

            „ Ty si na vysokej škole?

                 Frajerku máš?

                     Ženiť sa budeš kedy?

                         Oženil si sa? Robotu máš?

                               Dom si už postavil?

                                   Kedy prídu detičky?

Ak sa vymknete naučenej šablóne, tak ľudia automaticky začnú meditovať nad problémom. Dovoľte, aby som teda niečo pripomenul.

TY SI STROJCA SVOJHO ŽIVOTA… a život nie je kaviareň Starbucks.

Do Starbucksu chodia ľudia, ktorí sú zmätení a nedokážu si vybrať. Pocit bohatého výberu im ponúka komfort a dôležitosť. Cítia sa lepšie a sebaisto. Vy však nebuďte tvorcami obrazu, ktorý je vo vnútri odlišný. Každý z nás prichádza na tento svet krásny a krásne nedokonalý. Neznamená to, že si však na dušu začnete nanášať mejkap. Ten najlepší mejkap sú vaše skutky a ochota byť tu pre ostatných. Práve týmto spôsobom spôsobíte, že sa začnete nabíjať celkom inou a novou energiou. Začnete okolo seba vyžarovať energiu, ktorá sa začne neuveriteľne vracať. Touto maskou k sebe priťahujete energiu, o ktorej finálne zistíte, že nefunguje a vôbec vás neteší. To smeruje k depresiám a alkoholizmu. Neodcudzujte alkoholikov, no naopak, tešte sa, že si uvedomujete svoje slabiny, s ktorými dokážete pracovať.

Najlepšie urobíte svoje okolie šťastným tak, že vy sa šťastným stanete. Buďte tou cestou, ktorú hľadáte.

 

RasťoKmeť…možné je všetko

 

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply