BLOG

Možné je všetko
Biznis

Je biznis o podrazoch???

      Dlho pretrvávajúci mýtus o špinavom svete obchodu je však postavený na reálnych základoch. Veľa ľudí má pocit obavy. Obavy? Možno priam strach. Čoho sa začínajúci podnikateľ obáva?

  1. Tichá šikana

     Jedným z prvých problémov je labyrint v zriaďovacích povinnostiach a množstve byrokracie, ktoré potrebujete vyriešiť skôr, než sa štát rozhodne, že si vás príde popoštekliť rôznymi kontrolami. Obávate sa úradníkov, ktorí vám nebudú vedieť pomôcť? Obávate sa prajných susedov, ktorí budú hľadať dôvod vás nahlásiť? Obávate sa faktu, že mnoho kontrol má častokrát nariadené niečo nájsť?

  1. Zvedavá konkurencia

    Mnoho podnikateľov si svoje inovačné roviny biznisu vysvetľuje ustavičným sledovaním konkurencie a hľadaním elementov, ktoré by šlo bez problémov využiť. Máte nápad a hľadáte ľudí na realizáciu, no bojíte sa krádeže. Uvažujete, ako odhaliť ľudskú povahu? Neviete, ako sa k slovenskej konkurencii postaviť a ako reagovať?

  1. Slovák je Slovák

      Váš nápad je podobný zahraničným a predsa sa mu tu nedarí? Už ste prečítali mnoho blogov a kníh o špecifikách na miestnom trhu? Hovorí vám každý nesmrteľné pravdy o odlišnosti povahy Slováka? Slovenský trh je odlišný, no určite to nie je Minotaurov úkryt, ktorý nejde prekuknúť.

  1. Som veľmi progresívny

     Vaše nápady sa vymykajú štandardom a prijímate nové výzvy. Je celkom normálne, že očakávate negatívnu reakciu okolia. Občas človek má ozaj pocit, že tu máme bakelitové nebíčko, ktoré sa už 1000 rokov nezmenilo. Kto to má však zmeniť, ak nie vy? Veľa podnikateľov sníva o vízii, ktorá by vytvorila doslova revolúciu. Prečo nie aj vy?

  1. Priebežný paranoid

     Začalo sa dariť, aj v účtovníctve a vo financiách máte poriadok. Vaši kolegovia sú profesionáli a produkt sa darí rozbiehať. Bojíte sa, čo príde. Vo vnútri tušíte, že sa niečo určite pokazí, pretože ste urobili niekoľko desiatok rozhodnutí a pochybujete, že by boli absolútne správne.

Tejto téme sa ešte budeme venovať. Nie všetko je oprávnené. Občas sú obavy zbytočné. Máte otázky? Chcete vedieť viac? Sledujte môj blog a dozviete sa, ako sa psychicky pripraviť na biznis.


RasťoKmeť…možné je všetko.

 

ZAVOLAJ MI

NAPÍŠ MI

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply