BLOG

Možné je všetko
demotivácia

DEMOTIVÁCIA…

„ Cesta spravodlivých je lemovaná nespravodlivými.“

          Možno vám je tento citát povedomý. Okrem toho, že je to Ezechiel 25:17, je to prvá veta známeho citátu vo filme PulpFiction. V akomkoľvek rozmere sa aj po niekoľkých stáročiach stretávame s neprajnosťou, ktorá plynule prechádza do demotivácie.

Čo je vlastne demotivácia?

Ak by sme chceli tento termín poslovenčiť, tak by dostal doslovnú verziu „odzmyselnenie.“ Ide teda o stratu zmyslu, ktorá môže viesť k ukončeniu činnosti a tiež averzii. Faktorov, ktoré ťa môžu demotivovať je veľa, no buďme úprimní. Ľudia sú jej najčastejším zdrojom.

Je človek riešenie, alebo problém?

Už dlho platí mýtus o tom, že náš národ je neprajný. Určite poznáte ten vtip v ktorom si gazda pri zlatej rybke nepraje také isté 200-kilové prasa, ako má sused, no radšej by bolo, keby susedovi skapalo. Tento mýtus je podľa mňa ospravedlnenka pre lenivých. Ešte stále je to individuálne. Dopraje vám vždy človek, ktorý pozná tŕnistú cestu za úspechom. Za frustráciu lenivcov nemôžete a preto by sa vás ani nemala dotýkať.

Obrusujte hrany na svojich cestách…

Ani mne sa v živote všetko nepodarilo a popravde som za to vďačný. Každá vaša idea má svoju energiu, ktorá je však pri zrode takpovediac „dokonalá.“ Poznáte to. Váš nápad je akoby v ideálnych podmienkach, ktoré sa rozplynú pri začiatkoch jeho realizácie. To vás však nemôže odradiť. Silné myšlienky a nápady nemiznú. Stret zo svetom je vlastne testovacia fáza. Neustále ňou prechádzate? Tešte sa. Všade naokolo sú ľudia bez invenčných myšlienok. Ako veľmi by chceli tento test.

    Človek je riešenie.

Váš biznis je komplexnejší, než si možno myslíte. Je skvelé poznať názor analytikov, sociológov a všetkých odborníkov. Vás však najďalej posunie iba názor sveta v jeho čistej naturálnej podobe. Energia sa nestráca a preto je potrebné overovať konanie a to aj cez demotiváciu. Pri správnej ceste predpona DE zvykne miznúť a ostane len motivácia.

Čo je za najbližším kopcom?

Neviete?

Môže tam byť čokoľvek. Skúste tam byť aj vy.


RasťoKmeť…možné je všetko.

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply