BLOG

Možné je všetko
Výber povolania

Čomu sa mám v živote venovať?

Veľmi často za mnou chodia klienti s otázkou: „ Ako mám objaviť svoj dar a dokonalé zamestnanie?“ Je neuveriteľne ťažké to popísať ako univerzálne pravidlo. Na to sú určené konzultácie a individuálne sedenia. Existuje však niekoľko rád, ktoré viem dať a sú určené všetkým, ktorí práve sedia v práci a uvažujú nad významom bezvýznamnej práce. Možno ste skončili školy a vyberáte, alebo sa chcete na školu prihlásiť.

Kedysi to bolo tak, že v rodine bol jeden roľník, jeden intelektuál a prípadne jeden kňaz. Naši zemania a nižšia šľachta sa to naučila z židovskej tradície. Otec sa pozrel na synov a podľa pozorovania im vybral zaradenie v živote.

Už viete, čo mám na mysli?

Svoje oblasti ste možno našli. Staňte sa v nich odborníkmi. Ak radi degustujete krehké koláče, tak o nich     začnite blogovať. Ak radi modelujete v 3D, tak hľadajte možnosti. Skúste stáž, alebo iba kurz. Spoznajte, či vaša duša naozaj po tej práci túži, alebo je to iba ilúzia, ktorá sa rozplynie po prvej hodine tejto činnosti.

Zverte sa svojmu priateľovi, priateľke, členovi rodiny, manželke, alebo niekomu blízkemu. Rozprávajte sa o tom a hlavne. Rozprávajte o veciach, ktoré sú pre vás podstatné. Rozprávajte o veciach, ktoré je treba zmeniť a ktoré sú možno neobjavené. Je to lepšie, než všetky kariérne dotazníky a psudo-psychologické poradne. Vaša duša sa prejaví pri radosti. Z radosti vychádza túžba a vášeň a tú pre prácu potrebujete mnohokrát viac než čokoľvek iné.

Mnohokrát ani netušíte, že vaša záľuba a hobby dokážu byť aj zdrojom príjmov. Zadefinujte si témy a oblasti, nad ktorými by ste dokázali uvažovať a riešiť dlhé hodiny. Z toho vychádzajme.

Neexistuje? Vymyslite ju. Ak neexistuje dizajnér kancelárskych dverí, tak to neznamená, že práve vaše nápady by nemohli odštartovať nový trend. Nenechajte sa však odradiť prekvapením okolia. Vy ste vývojári svojho vlastného života a nikto do vás nevidí tak, ako práve vy. Choďte a prezentujte to ako samozrejmosť. Tvrďte, že v zahraničí také niečo už určite roky funguje, iba u nás je všetko mierne spomalené. Uvidíte, ako ľudia začnú spontánne zmeniť názov na vaše myšlienky.


RasťoKmeť…možné je všetko.

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply