BLOG

Možné je všetko
chcem zbohatnúť

CHCEM ZBOHATNÚŤ… AKOKOĽVEK!!!

Stávalo sa to ľuďom, stáva sa to, bude sa to diať aj naďalej. Začne sa to nevydarenou víziou. Dostal si vtedy nápad, mal si stratégiu, financie a predsa to padlo. Prišiel si o čas, energiu, zdroje a možno zopár kolegov. Apatia, ktorá zvykne človeka prepadnúť je samozrejmá. Najmä za predpokladu, že priatelia bez vzdelania a zručností akosi podnikajú. Mali šťastie? Mám ja nedostatok talentu?

Na nešťastie stačí zopár veľmi nebezpečných faktorov. Stačí, že vám to skrsne na um, alebo vám to niekto poradí. Mám na mysli myšlienky typu: „KTO DNES PODNIKÁ LEGÁLNE?“ Začnete uvažovať a potom už ťažko nájsť cestu späť. Začnete meditovať nad možnosťami. Akékoľvek doterajšie zdráhanie ide bokom. Prípustné je Vám momentálne všetko. Stalo sa to aj Vám?

         Mám priateľa. Presne tento algoritmus sa mu pred rokom udial. Nepodarilo sa mu pre príšernú byrokraciu rozbehnúť biznis. Zmenil o 180 stupňov svoj prístup k životu, svetu a ľuďom. Doslova odblokoval limity a priťahoval akúkoľvek energiu. Veci začal siliť a v krátkom čase si našiel nových klientov. Všetko šlo dobre, v určitom momente dokonca lepšie, než predtým.

            Otvorili sa mu možnosti a nové kruhy. Politické kruhy a ryby omnoho vyšších rozmerov. Človek v takom stave nevie váhať a hrnie sa do všetkého. Mal veľa práce a aj peniaze pomaly šli, dokým nezačal pýtať meškajúce peniaze. Pri prvom žiadaní sa nič nedialo, nastali relatívne reálne ospravedlnenia, výhovorky a ťapkanie po pleci. Počas druhého žiadania s istou dávkou nátlaku mu bolo vysvetlené, že ani oni nemajú. Že nie je na svete jediný a že sa dočká. Toto už neveštilo nič dobré.

Čo myslíte, že spravil? Áno, spravil si rešerš. Po prvýkrát si zisťoval informácie o partneroch. Partneroch pracujúcich so zahraničnými menami a pochybnou povesťou. Hľadal viac a finálne sa rozhodol, že posledný krát požiada o dlžobu. Prvýkrát bola odpoveď pozitívna, no s podmienkou, že až budú niečo potrebovať, musí im vyhovieť. Vedel, čo to znamená. Nechal to tak. Zabudol na dlh a po čase mu odľahlo. Hnal sa, vie to.

Nepriťahujte čokoľvek, kohokoľvek a za každú cenu. Čo ak by tá cena bola privysoká.


RasťoKmeť…možné je všetko.
www.lepsiafirma.sk

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply