BLOG

Možné je všetko
Zmena je život

Chcel by som začať, iba neviem kde…

         Neustále počúvam o šťastí. Žiaľ, klienti nehovoria o svojom šťastí, no práve naopak. Riešia koľko šťastia v živote majú ich kolegovia, susedia a priatelia. Deklarujú to slovami:

            „Veď ja žijem krásny, pokojný a slušný život. To preto nemám nič. To preto nie som milionár.“

            „Dnes iba hnusáci sa majú dobre.“

            To, že je zvykom deliť ľudí na dobrých a zlých bez hlbšieho rozmyslu už nebudem ani spomínať. Mňa zaujíma ten krásny, pokojný a slušný život. To je fascinujúce. Čo si pod tým predstavíte vy? Ja si predstavím mentálnu pasivitu. Predstavím si nebíčko z bakelitu. Umelú hmotu. Niečo anorganické.

Ale veď my sme ľudia…

Ako môže niekto celý život chcieť, aby sa nikdy nič nemenilo a trval nudný a pasívny pokoj? Je vari tento pokoj správny? Je toto cesta?

Zmena je život . Zvedaví ľudia majú v sebe vnútorné trenie a nepokoj. Vyvolávajú energiu. Presne tak, ak ste si predstavili elektrický prúd, tak je to niečo podobné. Vyhodnocujete a riešite. Učíte sa a meníte. Toto je energia, ktorá spúšťa ďalšiu.

No a viete ako je to s energiu… ona sa nemôže stratiť.

Viete kedy televízia podporuje kreativitu? Keď je vypnutá. Náš život musí byť v pohybe. Statickosť je svojim spôsobom chorá a oslabuje. Naši predkovia sa hýbali viac. Veľa domorodcov v Afrike ani netuší, čo znamená sedieť. Tam sa iba stojí a pracuje, alebo leží a spí. Neexistuje tam pasívna poloha sedenia a ničnerobenia. To sme si my vymysleli.

Čajkovskij vravieval... „Bez práce nieto inšpirácie.“

            Nerieš, či je to v tomto momente životná rola. Začni… Choď von, navštív celkom iné kníhkupectvo a vyhľadaj regál, ktorý nepoznáš. Kúp si knihu a prečítaj ju. Nepáči sa ti? To je ono. Každé nie nám tichučko ukazuje ďalšie áno.

Je to ako s tými dverami. Vraj sa jedny zatvoria a jedny zase otvoria. Prečo potom čakáte na vrátnici? Oni vás majú ohlásiť? Choďte tam. Otvárajte dvere….

P.S.: A keď už som spomenul Čajkovského. Ten bol vojakom do svojej štyridsiatky a s kariérou hudobníka začal až potom. Čo poviete? Už nie ste až takí starí, však?

ZAVOLAJ MI

NAPÍŠ MI


RasťoKmeť…možné je všetko.

 

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply