BLOG

Možné je všetko
byť Alternatívny a zmena myslenia

Byť alternatívny je cool…

Vraví sa, že nič neposunie dejiny tak, ako to dokáže deviácia v myslení a hľadaní ciest za konvenciou. V dnešných dňoch je moderné myslieť inak. Neustále sa stretávam s novými knihami, ktoré vám garantujú, že vás naučia „vychádzať hlavou z MATRIXu.“ Jedna taká kniha sa predá napríklad 10 000 ľuďom. Tento alternatívny spôsob začnú používať a cítia sa nezvyčajní.

Naozaj???

Alternatíva a odlišnosť ňou môže zostať, iba ak sa má od čoho odlišovať. Ak začne inak riešiť veci každý, stane sa z toho konvencia.

Chcete byť ozaj alternatívni?

Počas svojej práce som vyvinul niekoľko modelov, ako sa oslobodzovať a vytvárať nové roviny. Za svoju prácu sa nehanbím a moje techniky neustále zdokonaľujem, čiže vždy spoznám, ak ju niekto bez môjho dovolenia použije.
Skúste si predstaviť istý úsek vašej reality a predstavujte si ho vizuálne.

Napríklad: Erika je mamou v rodine.

Je to vážny fakt a nič vtipné na tom nie je. A čo ak predsa. Pozrite sa na to ako dieťa. Dieťa by tvrdilo, že mama je všetko.

Teda: Erika je všetko. Erika je aj otec.Ak je však Erika otec, kde je otec? A opäť vážnu vec ideme transformovať. Ak je teda Erika aj mama aj otec. Otec musí byť dieťa. Z toho nám vychádza.
Erika je otec a dieťa a ešte si aj adoptovala manžela.

Skúste v skupinke žien povedať túto vetu a verte, že nie každá by sa zasmiala, pretože to môže nabrať vážny kontext. Metóda dvojitej inverzie v podstate nezľahčuje situáciu, nerobí si žarty ani nie je cynická. Ten pomyselný lyžiar na kopci s vážnou tvárou sa cez dvojitú inverziu vyberie iným kopčekom dole cez les. Sám nevie, čo ho čaká, no dôjde dole tak, ako aj ostatní, no svojou slobodou sa stane alternatívnym, slobodným a skúsenejším.

Čo myslíte? Pôjde druhýkrát opäť cez ten istý les? NIE.

A v tom tkvie cnosť. Cnosť je odvaha a odvaha oslobodzuje dušu.


RasťoKmeť…možné je všetko.

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply