BLOG

Možné je všetko
komunikácia krízového managementu

Ako ťa presvedčím?

Ľudský názor je výsledkom predošlých skúseností a vedomostí. Poviete si, že to vždy tak je a je zbytočné o tom diskutovať. Základné životné otázky máte vyriešené, pretože ste si o tom naštudovali, pretože ste sa veľa pýtali a vekom ste došli k svojim vlastným presvedčeniam. Čo ak to nie je vždy pravdou.

Vo všeobecnosti je známy vtip, alebo skôr predpoklad, že slováčisko sa rozumie do všetkého. Je schopný ohodnotiť kanalizačný systém na predmestí Havany, vie pochopiť ekonomické regresie v Etiópii, prípadne má znalosti z raketovej fyziky, ale vždy vyštudoval systematickú filozofiu. Nie každé presvedčenie človeka sa zakladá na pravde.

Na čom teda?

Každodenne sa človek dozvie veľa informácií z dialógov. Teda od ľudí. A čo ľudia radi robia? Prifarbujú a teda mnohokrát bez uváženia klamú. Vy určite neklamete, ale ľudia okolo vás každopádne. Klame a zavádza sa v každom rezorte a vo všetkých dokumentoch. Už len životopis. Ľudia zvyknú dofarbiť a skrášliť aj tak vecný dokument.

Prečo?

Pretože ľudská myseľ si mnohokrát nepamätá a je menej zahanbujúce si domyslieť a tváriť sa, že ide o všeobecnú pravdu. To však nie je najhorší problém. Najhoršie je, že si názor vytvárame na základe dojmov masy. Vychádza to z predpokladu, že toľko ľudí sa nemôže mýliť. Nemôže? Kde berieme tú istotu, že pracovníčka, ktorá je vo funkcii 20 rokov robí všetko stopercentne? Je to ozaj záruka neomylnosti?

Naša myseľ a duša by mala preto zostať otvorená a neukotvovať svoje názory iba na základe suseda, alebo kolegu. Samozrejme tu nenabádam ku konšpiráciám a k tomu, aby ste na každom rohu uvažovali, či je to pravda, alebo nie. Skôr zdravo relativizovať. Politici možno občas pravdu majú, no veľakrát je to iba širokými lakťami prebíjaná polopravda. To, že niečo vyjadríte s nesmiernou istotou neznamená, že to pravda je. Myseľ nejde používať, ak na nej máte ochrannú fóliu. Cieľom je vidieť veci jasne. Nie je to ťažké a rozhodne nie zbytočné.


RasťoKmeť…možné je všetko.


ďalšie projekty:

Nízkoenergetické rodinné domy, Nízkoenergetický dom svojpomocne,

 Ako získam viac peňazí, Úspešná firma, Lepší profesionálny športovec

 

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply