BLOG

Možné je všetko
samozrodenie

Ako spáchať samozrodenie.

Ani depresia nie je tak jednoduchý stav a prepracovať sa k nej občas trvá. Začína to apatiou s kolegom, alebo kolegyňou, pri vedľajšom stole. Jemu sa tak darí. Jeho dieťa ide na gymnázium, vie hrať na klarinet a vždy sa pred panelákom sa krásne pozdraví. Prednedávnom zdedili dom na hlavnej ulici a ich „oktávka“ má už asi pol roka, teda je treba vyhľadať nové auto.

                                  JA???

Ja robím na šichty a keď idem na rannú, tak stretám ženu ako ide z nočnej. Minulú sobotu sme mali aj dve hodiny, aby sme sa porozprávali. Starší syn je v Anglicku a už mal 10 prác za posledný mesiac a dcéra je tehotná. Vraj celkom isto s Vladom, teda Vladkom. Nemám sa starať.

                                  Kde som spravil chybu?

Malú krčmu mám hneď vedľa bloku, to sa teda ani neráta, ako chodenie do krčmy predsa. Som maximálne do 20:00, lebo to dôjdem domov, dám dva pivá a zaspím pri telke. Ten somár kolega ani televízor nemá. Nie je to vraj kultúrne. Vraj sa večer rozprávajú, alebo idú von športovať, alebo do kina. V tom kine nič nejde a keby som žene povedal: „poďme cvičiť, tak mi vynadá, či si myslím, že je tučná.“

                                  Mal som v živote veľa smoly.

Tak to je. Smolu. Rodičia chceli, aby som študoval, no mal som v ruke remeslo a kto mohol tušiť, že by mi to dnes pomohlo. Nie je to však až tak zlé. Až sa kolega bude v práci naťahovať novým sakom, alebo kravatou, tak mu s kolegami podkúrime. Sme v práci super partia. Rešpektujú ma, lebo som jediný ešte ženatý. Minule pri automate na kávu som sa stretol s kolegom.

                                  Priateľu, ty potrebuješ nutne spáchať samozrodenie. NUTNE!

Neviem, čo mal na mysli. Možno vstúpil do sekty, alebo im hrabe z tej kultúry. Možno potrebujem pomôcť, ale nie takto. Mám celkom jasné predstavu, čo by mi pomohlo. Už rok to skúšam, analyzujem a pracujem na tom. Predpokladám, že do roka, alebo do dvoch sa to podarí. Žena o tom ešte nevie. Peniaze ležia na zemi a treba sa po ne zohnúť. To predsa nie je náhoda, že do krčmy doviezli nový automat.

RasťoKmeť…možné je všetko.

www.lepsiafirma.sk

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply