BLOG

Možné je všetko
Ako si zvýšiť sebavedomie

Ako si zvýšiť sebavedomie?

Sebavedomie ovplyvňuje celý chod nášho života. Niekto ho má na rozdávanie, iní ho dostali do vienka menej. Aj ľudia s nízkym sebavedomím sa dokážu dopracovať k zdravej miere sebadôvery.

Prebuďte v sebe pravé JA

Nemusíte byť bohatí, extrovertní a vždy skvelo vyzerať, aby ste si verili. Zabudnite na ďalšiu mylnú predstavu, že sebadôvera a sebaúcta závisia iba na šťastí. Každý z nás skrýva v sebe niečo výnimočné a my vám pomôžeme odhaliť, čo to je.

Negatívne myšlienky idú bokom

Ak si myslíte, že niečo nedokážete, zastaví vás to pri vašom rozvoji. Pamätajte na to, že:

Nikto nie je dokonalý a nikto múdry z neba nespadol”.

Zakorenených myšlienok ako “nie som dosť dobrý”, “nemám na to” sa treba čím skôr zbaviť. Musíte sa naučiť mať radi a prijať seba, takých akí ste.

Stanovte si ciele

“Vašou úlohou nie je prekonávať ostatných, ale prekonávať samého seba.”

Neustále na sebe pracujte a zapisujte si, v čom by ste sa chceli zlepšiť. Cieľ dá vášmu životu opäť smer. A získate mnoho vlastností navyše – odhodlanie, odvahu či zmysluplnosť.

Naplnenie vopred stanovených cieľov vám môže pomôcť pri budovaní dôvery od samého základu. Keď zlepšíte sebadôveru, posilníte tak všetky oblasti svojho života. Je to napríklad ako pri cvičení –  jeho pravidelnosťou si budujeme svalstvo na celom tele.

Tajomstvo zdravého sebavedomia

“Keď sa ponoríte hlbšie do svojho vnútra, dokážete nadobudnúť dôveru v seba samého a získať úplne nový pohľad na svet.“

Uznanie, podpora, či pochvala – kto z nás ich má dostatok? Niekedy s naším sebavedomím robia hotové zázraky. Aj tu platí stare dobré pravidlo, čím viac rozdáš, tým viac sa ti vráti späť.

Získanie zdravého sebavedomia spočíva v jednoduchosti. Prestať sa neustále porovnávať s druhými a zamerať sa na seba a svoje doterajšie úspechy. Nenechajte sa “opiť rožkom” pri pohľade na celebrity. Ich život je často len mediálnou bublinou.

Pohľad radšej upriamte na svoje prednosti a zabudnite na neúspechy z minulosti. Naučte sa povedať nie a ľudia si vás budú viac vážiť. Nebojte sa vyjadriť svoj názor a podeľte sa s ním s ostatnými.

 Výzva prijatá

“Sebavedomie je ako loď plávajúca na rozbúrenom mori. Jeho nedostatok nás vedie na zlú cestu.”

Zmena nepríde zo dňa na deň. No ak sa nastavíte na tú “správnu vlnu”, dokážete sa postupne obklopiť pozitívnymi ľuďmi a vaše dni budú naplnené smiechom, pocitom radosti, šťastia, dostatku energie a zdravého kúsku sebavedomia.

Ste pripravení na kvalitnejší život?

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply