BLOG

Možné je všetko

Ako sa stať úspešným

Ako sa stať úspešným?

Úspech je túžbou každého z nás. Vidíme ho všade naokolo. Zatiaľ čo niektorí v živote dosiahli úspech, bohatstvo a šťastie, iným sa aj napriek veľkému snaženiu lepí smola na päty.

ako sa stať úspešným

Návod na úspech?

Neexistuje žiadny návod, ako sa stať úspešným. Svoj život je ale možné mať vo vlastných rukách a pozitívne ho ovplyvniť. Ako dosiahnuť úspech?

Túto otázku si položí aspoň raz v živote snáď každý. Bez rozdielu na vek, profesiu, pohlavie alebo národnosť či iné faktory. Pre každého však úspech znamená niečo iné. Spokojnosť, moc, peniaze, sláva alebo šťastie?

Kľúčom k úspechu je mať sny a byť si vedomý toho, čo chceme počas svojho života dosiahnuť. Úspech predstavuje niečo magické. A mnohí kouči nás učia, že práve vizualizácia samého seba pri dosahovaní úspechu je naším „poháňadlom“.

Úspech nepríde sám od seba

Úspechy a pády nás sprevádzajú každým dňom. Tak ako patrí do nášho života striedanie dňa a noci, či ročných období – takisto k nám patria aj úspechy a neúspechy. Ako keď sme boli malí a učili sa chodiť. Po každom páde na kolená sme sa pozbierali.

Obidva z nich sú pre nás dôležité, pretože len vďaka nim vieme, ako vnímať naše pokroky pri riešení vzniknutých problémov a plnení si každodenných povinností. Úspešní ľudia si priznajú chybu zo svojho zlyhania a neobviňujú druhých. Neustále sa vzdelávajú, čítajú a svoje myšlienky či nápady si vždy zapisujú.

Pre štart už včera bolo neskoro

úspech nieje zadarmo

Neseďte doma so zalomenými rukami, kým sa šťastie a úspech objavia vo dverách. Úspešný človek využije každú situáciu a vyťaží z nej maximum.

Žiadna cesta k úspechu nie je jednoduchá – denne sa stretávame s prekážkami. Mnohí úspešní ľudia padli na dno a museli sa niekoľkokrát pozbierať. Ich výhrou bola vytrvalosť, trpezlivosť a viera. Stanovte si jasné ciele, majte víziu a začnite pracovať na sebe už dnes!

Zhodnoťte priority  

Vidina úspechu občas „zatemní“ náš mozog. Neuvedomujeme si, že úspech nie je vždy možné získať automaticky, niekedy je potrebné spomaliť tempo. Pre dosiahnutie úspechu sa preto odporúča okrem tvrdej práce aj efektívne oddychovať, aby sme predišli opakovaným omylom, zlyhaniu či vyhoreniu. Platí staré známe porekadlo menej je viac. Preto radšej prestaňte „tlačiť na pílu“ a sledujte svoje výsledky krok po kroku.

Učte sa od úspešných

Viacerí slávni ľudia a úspešní manažéri či podnikatelia sa každodenne s nami delia o svoj „recept“ na úspech a ponúkajú príležitosti, ako si vypočuť ich príbehy či získať cenné rady. Jednou z možností môžu byť aj tréningy alebo motivačné semináre – ale ani s nimi to netreba preháňať.

Podeľte sa o tieto informácie s priateľmi ...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Leave a Reply